RAM Mounts Tab-Lock Universal Spring Loaded Holder for 7-8" Tablets
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TABL18U
- EAN: 7934429400338 0793442940033
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Google Nexus 7 |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Minimum device width | 9.53 cm |
| Maximum device width | 11.9 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 1.09 cm |
| Minimum device height | 18.4 cm |
| Maximum device height | 23.5 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Google Nexus 7 |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Minimum device width | 9.53 cm |
| Maximum device width | 11.9 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 1.09 cm |
| Minimum device height | 18.4 cm |
| Maximum device height | 23.5 cm |
| Built-in charger | No |
| Adjustable | Yes |
| System requirements | |
| Minimum device width | 9.53 cm |
| Maximum device width | 11.9 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 1.09 cm |
| Minimum device height | 18.4 cm |
| Maximum device height | 23.5 cm |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |