RAM Mounts Tab-Lock Tablet Holder for iPad mini 1-3
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TABL11U
- EAN: 0793442939495
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £77.99 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad mini 3 Apple iPad mini 2 Apple iPad mini |
| Type | Passive holder |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Adjustable width | Yes |
| Minimum device width | 12.9 cm |
| Maximum device width | 13.5 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 1.42 cm |
| Minimum device height | 16.6 cm |
| Maximum device height | 24.9 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad mini 3 Apple iPad mini 2 Apple iPad mini |
| Type | Passive holder |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Minimum device width | 12.9 cm |
| Maximum device width | 13.5 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 1.42 cm |
| Minimum device height | 16.6 cm |
| Maximum device height | 24.9 cm |
| Built-in charger | No |
| System requirements | |
| Adjustable width | Yes |
| Minimum device width | 12.9 cm |
| Maximum device width | 13.5 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 1.42 cm |
| Minimum device height | 16.6 cm |
| Maximum device height | 24.9 cm |
| Power | |
| Built-in charger | No |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |