RAM Mounts Tab-Lock Tablet Holder for Samsung Tab 4 10.1 with Case + More
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TABL25U
- EAN: 0793442947728
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £83.99 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Dell Venue 11 Pro HP Pro Slate 10.1 Lenovo IdeaTab Lynx K3011 Microsoft Surface 2 Microsoft Surface 3 Microsoft Surface Pro Microsoft Surface Pro 2 Samsung Galaxy Tab 4 10.1 with Case Samsung Galaxy Tab S 10.5 with Case Sony Vaio Tap 11 |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Country of origin | United States |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Minimum device width | 15.6 cm |
| Maximum device width | 18.8 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 1.78 cm |
| Minimum device height | 23.4 cm |
| Maximum device height | 29.2 cm |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Dell Venue 11 Pro HP Pro Slate 10.1 Lenovo IdeaTab Lynx K3011 Microsoft Surface 2 Microsoft Surface 3 Microsoft Surface Pro Microsoft Surface Pro 2 Samsung Galaxy Tab 4 10.1 with Case Samsung Galaxy Tab S 10.5 with Case Sony Vaio Tap 11 |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Minimum device width | 15.6 cm |
| Maximum device width | 18.8 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 1.78 cm |
| Minimum device height | 23.4 cm |
| Maximum device height | 29.2 cm |
| Country of origin | United States |
| System requirements | |
| Minimum device width | 15.6 cm |
| Maximum device width | 18.8 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 1.78 cm |
| Minimum device height | 23.4 cm |
| Maximum device height | 29.2 cm |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |