RAM Mounts Tab-Lock Tablet Holder for Samsung Tab 4 10.1 + More
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TABL26U
- EAN: 0793442947735
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £82.99 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Device mount type | X-Grip |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad Air 3 Apple iPad Pro 10.5 (2nd Generation) Apple iPad Pro 9.7 (1st Generation) ASUS ZenPad 10 Google Nexus 10 Huawei MediaPad M2 10.0 Huawei MediaPad M3 Lite 10.0 Lenovo Tab 4 10 Lenovo Tab 4 10 Plus Samsung Galaxy Tab 10.1 Samsung Galaxy Tab 3 10.1 Samsung Galaxy Tab 4 10.1 Samsung Galaxy Tab S 10.5 Sony Xperia Tablet Z |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Adjustable width | Yes |
| Minimum device width | 14.1 cm |
| Maximum device width | 17.8 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 8.64 mm |
| Minimum device height | 22.8 cm |
| Maximum device height | 28.6 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad Air 3 Apple iPad Pro 10.5 (2nd Generation) Apple iPad Pro 9.7 (1st Generation) ASUS ZenPad 10 Google Nexus 10 Huawei MediaPad M2 10.0 Huawei MediaPad M3 Lite 10.0 Lenovo Tab 4 10 Lenovo Tab 4 10 Plus Samsung Galaxy Tab 10.1 Samsung Galaxy Tab 3 10.1 Samsung Galaxy Tab 4 10.1 Samsung Galaxy Tab S 10.5 Sony Xperia Tablet Z |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Minimum device width | 14.1 cm |
| Maximum device width | 17.8 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 8.64 mm |
| Minimum device height | 22.8 cm |
| Maximum device height | 28.6 cm |
| Built-in charger | No |
| System requirements | |
| Adjustable width | Yes |
| Minimum device width | 14.1 cm |
| Maximum device width | 17.8 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 8.64 mm |
| Minimum device height | 22.8 cm |
| Maximum device height | 28.6 cm |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |