RAM Mounts Tab-Lock Tablet Holder for Samsung Galaxy Tab S2 8.0 + More
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TABL30U
- EAN: 0793442949951
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £75.99 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad mini 4 Apple iPad mini 5 ASUS ZenPad Z8s Samsung Galaxy Tab S2 8.0 |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Country of origin | United States |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Adjustable width | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Minimum device width | 12.1 cm |
| Maximum device width | 13.7 cm |
| Maximum device depth | 7.9 mm |
| Minimum device height | 19.7 cm |
| Maximum device height | 27.6 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad mini 4 Apple iPad mini 5 ASUS ZenPad Z8s Samsung Galaxy Tab S2 8.0 |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Minimum device width | 12.1 cm |
| Maximum device width | 13.7 cm |
| Maximum device depth | 7.9 mm |
| Minimum device height | 19.7 cm |
| Maximum device height | 27.6 cm |
| Country of origin | United States |
| Built-in charger | No |
| Height adjustment | Yes |
| System requirements | |
| Adjustable width | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Minimum device width | 12.1 cm |
| Maximum device width | 13.7 cm |
| Maximum device depth | 7.9 mm |
| Minimum device height | 19.7 cm |
| Maximum device height | 27.6 cm |
| Power | |
| Built-in charger | No |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 540 g |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |