RAM Mounts Tab-Lock Tablet Holder for Samsung Galaxy Tab 4 7.0 with Case
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TABL21U
- EAN: 0793442947681
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £74.99 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Samsung Galaxy Tab 4 7.0 with Otterbox Defender Case Samsung Galaxy Tab 4 7.0 with SUPCASE |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Ergonomics | |
| Minimum device width | 9.14 cm |
| Maximum device width | 11.6 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 1.83 cm |
| Minimum device height | 17.8 cm |
| Maximum device height | 22.9 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Samsung Galaxy Tab 4 7.0 with Otterbox Defender Case Samsung Galaxy Tab 4 7.0 with SUPCASE |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Minimum device width | 9.14 cm |
| Maximum device width | 11.6 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 1.83 cm |
| Minimum device height | 17.8 cm |
| Maximum device height | 22.9 cm |
| Built-in charger | No |
| System requirements | |
| Minimum device width | 9.14 cm |
| Maximum device width | 11.6 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 1.83 cm |
| Minimum device height | 17.8 cm |
| Maximum device height | 22.9 cm |
| Power | |
| Built-in charger | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |