RAM Mounts Tab-Lock Tablet Holder for Panasonic Toughpad FZ-G1
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TABL19U
- EAN: 0793442941252 7934429412522
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £115.71 | ||
| Amazon | New | £115.71 | ||
| Amazon | New | £115.71 | ||
| Amazon | New | £115.71 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Amazon Fire HD 10 with Case ASUS MeMO Pad FHD 10 with Case ASUS Transformer Pad with Case Dell Venue 11 Pro with Case Dell Venue 11 Pro 7000 with Case HP ElitePad 900 with Case Lenovo Tab A10 with Case Lenovo ThinkPad 10 with Case Lenovo Yoga Tablet 10 with Case Lenovo Yoga Tablet 10 HD+ with Case Panasonic Toughpad FZ-G1 |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Minimum device width | 16.5 cm |
| Maximum device width | 19.7 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 2.36 cm |
| Minimum device height | 26.7 cm |
| Maximum device height | 31.8 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Amazon Fire HD 10 with Case ASUS MeMO Pad FHD 10 with Case ASUS Transformer Pad with Case Dell Venue 11 Pro with Case Dell Venue 11 Pro 7000 with Case HP ElitePad 900 with Case Lenovo Tab A10 with Case Lenovo ThinkPad 10 with Case Lenovo Yoga Tablet 10 with Case Lenovo Yoga Tablet 10 HD+ with Case Panasonic Toughpad FZ-G1 |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Minimum device width | 16.5 cm |
| Maximum device width | 19.7 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 2.36 cm |
| Minimum device height | 26.7 cm |
| Maximum device height | 31.8 cm |
| Built-in charger | No |
| System requirements | |
| Minimum device width | 16.5 cm |
| Maximum device width | 19.7 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 2.36 cm |
| Minimum device height | 26.7 cm |
| Maximum device height | 31.8 cm |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |