RAM Mounts Tab-Lock Tablet Holder for Apple iPad Pro 9.7 with Case + More
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TABL8U
- EAN: 0793442936753 7934429367532
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad 1 Apple iPad 2 Apple iPad 3 Apple iPad 4 10" (25,4 cm)˜ Screen Tablets with OtterBox Defender cases 10" (25,4 cm)˜ Screen Tablets with Gumdrop Drop Tech cases 10" (25,4 cm)˜ Screen Tablets with Griffin Technology cases 10" (25,4 cm)˜ Screen Tablets with Belkin cases 10" (25,4 cm)˜ Screen Tablets with heavy duty cases |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Adjustable width | Yes |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Height adjustment | Yes |
| Minimum device width | 16.2 cm |
| Maximum device width | 21.1 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 2.84 cm |
| Minimum device height | 22.2 cm |
| Maximum device height | 27.3 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad 1 Apple iPad 2 Apple iPad 3 Apple iPad 4 10" (25,4 cm)˜ Screen Tablets with OtterBox Defender cases 10" (25,4 cm)˜ Screen Tablets with Gumdrop Drop Tech cases 10" (25,4 cm)˜ Screen Tablets with Griffin Technology cases 10" (25,4 cm)˜ Screen Tablets with Belkin cases 10" (25,4 cm)˜ Screen Tablets with heavy duty cases |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Minimum device width | 16.2 cm |
| Maximum device width | 21.1 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 2.84 cm |
| Minimum device height | 22.2 cm |
| Maximum device height | 27.3 cm |
| Built-in charger | No |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Height adjustment | Yes |
| System requirements | |
| Adjustable width | Yes |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Height adjustment | Yes |
| Minimum device width | 16.2 cm |
| Maximum device width | 21.1 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 2.84 cm |
| Minimum device height | 22.2 cm |
| Maximum device height | 27.3 cm |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |