RAM Mounts Tab-Lock Tablet Holder for Apple iPad Gen 1-4 with Case + More
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TABL17U
- EAN: 7934429412454 0793442941245
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £78.99 | ||
| Amazon | New | £84.99 | ||
| Amazon | New | £79.75 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad (1st Generation) with Case Apple iPad 2 with Case Apple iPad (3rd Generation) with Case Apple iPad (4th Generation) with Case Apple iPad Pro 11" with Case 10" Screen Tablets with LifeProof nuud cases 10" Screen Tablets with Lifedge cases 10" Screen Tablets with heavy duty cases |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Ergonomics | |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Minimum device width | 16.2 cm |
| Maximum device width | 21 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 2.79 cm |
| Minimum device height | 23.5 cm |
| Maximum device height | 28.6 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad (1st Generation) with Case Apple iPad 2 with Case Apple iPad (3rd Generation) with Case Apple iPad (4th Generation) with Case Apple iPad Pro 11" with Case 10" Screen Tablets with LifeProof nuud cases 10" Screen Tablets with Lifedge cases 10" Screen Tablets with heavy duty cases |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Minimum device width | 16.2 cm |
| Maximum device width | 21 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 2.79 cm |
| Minimum device height | 23.5 cm |
| Maximum device height | 28.6 cm |
| Built-in charger | No |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| System requirements | |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Minimum device width | 16.2 cm |
| Maximum device width | 21 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 2.79 cm |
| Minimum device height | 23.5 cm |
| Maximum device height | 28.6 cm |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |