RAM Mounts Tab-Lock Tablet Holder for Apple iPad Gen 1-4 + More
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TABL3U
- EAN: 0793442935855 7934429358554
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £76.99 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad (1st Generation) Apple iPad 2 Apple iPad (3rd Generation) Apple iPad (4th Generation) Apple iPad Pro 11" (27,94 cm)˜ ASUS MeMO Pad FHD 10 ASUS Transformer Pad Dell Venue 10 7000 Dell Venue 11 Pro 7000 HP ElitePad 900 HP ElitePad 900 G1 HP Pro 610 Lenovo S6000 Lenovo Tab A10 Lenovo ThinkPad 10 Lenovo Yoga Tablet 10 Lenovo Yoga Tablet 10 HD+ Lenovo Yoga Tablet 2 (10 inch) |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Adjustable width | Yes |
| Maximum screen size | 24.6 cm (9.7") |
| Height adjustment | Yes |
| Minimum device width | 16.2 cm |
| Maximum device width | 19.7 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 1.42 cm |
| Minimum device height | 21 cm |
| Maximum device height | 25.1 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad (1st Generation) Apple iPad 2 Apple iPad (3rd Generation) Apple iPad (4th Generation) Apple iPad Pro 11" (27,94 cm)˜ ASUS MeMO Pad FHD 10 ASUS Transformer Pad Dell Venue 10 7000 Dell Venue 11 Pro 7000 HP ElitePad 900 HP ElitePad 900 G1 HP Pro 610 Lenovo S6000 Lenovo Tab A10 Lenovo ThinkPad 10 Lenovo Yoga Tablet 10 Lenovo Yoga Tablet 10 HD+ Lenovo Yoga Tablet 2 (10 inch) |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Minimum device width | 16.2 cm |
| Maximum device width | 19.7 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 1.42 cm |
| Minimum device height | 21 cm |
| Maximum device height | 25.1 cm |
| Built-in charger | No |
| Maximum screen size | 24.6 cm (9.7") |
| Height adjustment | Yes |
| System requirements | |
| Adjustable width | Yes |
| Maximum screen size | 24.6 cm (9.7") |
| Height adjustment | Yes |
| Minimum device width | 16.2 cm |
| Maximum device width | 19.7 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 1.42 cm |
| Minimum device height | 21 cm |
| Maximum device height | 25.1 cm |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |