RAM Mounts Tab-Lock Spring Loaded Holder for 9.7" Tablets
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TABL28U
- EAN: 0793442949197
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £76.99 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad 9.7 (2017) ASUS ZenPad 3S 10 ASUS ZenPad Z10 Huawei MediaPad T3 10 LG G Pad II 10.1 LG G Pad X 10.1 LG G Pad X II 10.1 Samsung Galaxy Tab A 9.7 Samsung Galaxy Tab A 10.5 Samsung Galaxy Tab S2 9.7 Samsung Galaxy Tab S4 10.5 |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car/Indoor |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Adjustable width | Yes |
| Minimum device width | 14 cm |
| Maximum device width | 16.8 cm |
| Maximum device depth | 8 mm |
| Minimum device height | 22 cm |
| Maximum device height | 27.9 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad 9.7 (2017) ASUS ZenPad 3S 10 ASUS ZenPad Z10 Huawei MediaPad T3 10 LG G Pad II 10.1 LG G Pad X 10.1 LG G Pad X II 10.1 Samsung Galaxy Tab A 9.7 Samsung Galaxy Tab A 10.5 Samsung Galaxy Tab S2 9.7 Samsung Galaxy Tab S4 10.5 |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car/Indoor |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Minimum device width | 14 cm |
| Maximum device width | 16.8 cm |
| Maximum device depth | 8 mm |
| Minimum device height | 22 cm |
| Maximum device height | 27.9 cm |
| Built-in charger | No |
| System requirements | |
| Adjustable width | Yes |
| Minimum device width | 14 cm |
| Maximum device width | 16.8 cm |
| Maximum device depth | 8 mm |
| Minimum device height | 22 cm |
| Maximum device height | 27.9 cm |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |