RAM Mounts Tab-Lock Holder for 9" Tablets with Heavy Duty Cases
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TABL20U
- EAN: 0793442944703
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £141.00 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad (5th Generation) with Case Apple iPad (6th Generation) with Case Apple iPad 9.7 (2017) with Case Apple iPad 9.7 (2018) with Case Apple iPad Air with Case Apple iPad Air 2 with Case Apple iPad Pro 10.5 (2nd Generation) with Case ASUS ZenPad 10 with Case ASUS ZenPad 3S 10 with Case ASUS ZenPad Z10 with Case Huawei MediaPad M2 10.0 with Case Lenovo Tab 2 A10-70 with Case Lenovo Tab 4 10 with Case Lenovo Tab 4 10 Plus with Case Lenovo Tab3 10 Business with Case Lenovo Yoga Tab 3 10 with Case LG G Pad 10.1 with Case LG G Pad II 10.1 with Case LG G Pad X 10.1 with Case LG G Pad X II 10.1 with Case Samsung Galaxy Tab 10.1 with Case Samsung Galaxy Tab 3 10.1 with Case Samsung Galaxy Tab 8.9 with Case Samsung Galaxy Tab A 9.7 with Case Samsung Galaxy Tab A 10.5 with Case Samsung Galaxy Tab E 9.6 with Case Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 with Case Samsung Galaxy Tab S2 9.7 with Case Samsung Galaxy Tab S4 10.5 with Case Sony Xperia Tablet Z with Case |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Adjustable width | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Minimum device width | 16.6 cm |
| Maximum device width | 18.9 cm |
| Minimum device depth | 7.6 mm |
| Maximum device depth | 2.22 cm |
| Minimum device height | 23.5 cm |
| Maximum device height | 28.9 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad (5th Generation) with Case Apple iPad (6th Generation) with Case Apple iPad 9.7 (2017) with Case Apple iPad 9.7 (2018) with Case Apple iPad Air with Case Apple iPad Air 2 with Case Apple iPad Pro 10.5 (2nd Generation) with Case ASUS ZenPad 10 with Case ASUS ZenPad 3S 10 with Case ASUS ZenPad Z10 with Case Huawei MediaPad M2 10.0 with Case Lenovo Tab 2 A10-70 with Case Lenovo Tab 4 10 with Case Lenovo Tab 4 10 Plus with Case Lenovo Tab3 10 Business with Case Lenovo Yoga Tab 3 10 with Case LG G Pad 10.1 with Case LG G Pad II 10.1 with Case LG G Pad X 10.1 with Case LG G Pad X II 10.1 with Case Samsung Galaxy Tab 10.1 with Case Samsung Galaxy Tab 3 10.1 with Case Samsung Galaxy Tab 8.9 with Case Samsung Galaxy Tab A 9.7 with Case Samsung Galaxy Tab A 10.5 with Case Samsung Galaxy Tab E 9.6 with Case Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 with Case Samsung Galaxy Tab S2 9.7 with Case Samsung Galaxy Tab S4 10.5 with Case Sony Xperia Tablet Z with Case |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Minimum device width | 16.6 cm |
| Maximum device width | 18.9 cm |
| Minimum device depth | 7.6 mm |
| Maximum device depth | 2.22 cm |
| Minimum device height | 23.5 cm |
| Maximum device height | 28.9 cm |
| Built-in charger | No |
| Height adjustment | Yes |
| System requirements | |
| Adjustable width | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Minimum device width | 16.6 cm |
| Maximum device width | 18.9 cm |
| Minimum device depth | 7.6 mm |
| Maximum device depth | 2.22 cm |
| Minimum device height | 23.5 cm |
| Maximum device height | 28.9 cm |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |