RAM Mounts IntelliSkin mobile phone case 14.7 cm (5.8") Cover Black
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-GDS-SKIN-SAM47
- EAN: 0793442008399
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Desktop stand | No |
| Closure type | Not applicable |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S10e |
| Maximum screen size | 14.7 cm (5.8") |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Closure type | Not applicable |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S10e |
| Maximum screen size | 14.7 cm (5.8") |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Closure type | Not applicable |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 70 g |