RAM Mounts IntelliSkin HD for Samsung Galaxy S9
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-GDS-SKIN-SAM39HD
- EAN: 0793442007668
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £92.74 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Desktop stand | No |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S9 |
| Maximum screen size | 14.7 cm (5.8") |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S9 |
| Maximum screen size | 14.7 cm (5.8") |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 180 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |