RAM Mounts GDS Snap-Con with Integrated USB 2.0 Cable
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-GDS-AD2U
- EAN: 0793442953279 5706998562661
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Plug and Play | Yes |
| Integrated USB cable | Yes |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Smartphone, Tablet |
| Power source type | USB |
| Design | |
| Plug and Play | Yes |
| Integrated USB cable | Yes |
| Built-in display | No |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.2 m |
| Power | |
| Output current | 2000 mA |
| Maximum output voltage | 12 V |
| Minimum output voltage | 5 V |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Smartphone, Tablet |
| Power source type | USB |
| Material | Composite |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 1.2 m |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Material | Composite |
| Integrated USB cable | Yes |
| Built-in display | No |