RAM Mounts GDS Locking Vehicle Dock for the Samsung Tab A 8.0 (2017)
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-GDS-DOCKL-V2-SAM35U
- EAN: 0793442006746
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £150.99 |
Related Products
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Basic device type | Tablet/Smartphone |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Tab A 8.0 (2017) with IntelliSkin |
| Product colour | Black, Green |
| Material | Composite |
| Power | |
| DC output current | 2 A |
| DC input voltage | 5 - 12 V |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |
| Packaging content | |
| Cables included | Micro-USB |
| Design | |
| Product colour | Black, Green |
| Material | Composite |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| Cables included | Micro-USB |
| Maximum current | 2 A |