RAM Mounts GDS Locking Vehicle Dock for Apple iPad mini 4
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-GDS-DOCKL-V2-AP7U
- EAN: 0793442950292
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £154.13 |
Related Products
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Basic device type | Tablet/Smartphone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad mini 4 |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Network | |
| Bluetooth | No |
| Power | |
| DC input voltage | 5 - 12 V |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 564.7 g |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth | No |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| Maximum current | 2 A |