RAM Mounts Double Ball Mount with 75x75mm VESA Plate
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-101U-B-2461
- EAN: 0793442912948
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £58.88 |
Related Products
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Mounting hole pattern (W x D) | 50.8 x 50.8 mm |
| Maximum weight capacity | 4.5 kg |
| Material | Aluminium |
| Product colour | Black |
| Ball diameter | 3.81 cm |
| Other features | |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 494 g |
| Height | 132.7 mm |