ProfiCook PC-MWG 1204 Mirror, Stainless steel Grill microwave Countertop 23 L 800 W
- Brand: ProfiCook
- Category:
- SKU: 501204
- EAN: 4006160050110 4006160212044
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £282.41 | ||
| Amazon | New | £252.05 |
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Product type | Grill microwave |
| Timer duration | 60 min |
| Timer | Yes |
| Timer type | Digital |
| Buzzer | Yes |
| Interior capacity | 23 L |
| Control type | Buttons, Rotary |
| Microwave power | 800 W |
| Grill power | 1000 W |
| Built-in display | Yes |
| Removable grill rack | Yes |
| Number of power levels | 5 |
| Interior light | Yes |
| Integrated clock | Yes |
| Door open type | Pull-down |
| Delayed start timer | Yes |
| Product colour | Mirror, Stainless steel |
| Features | |
| Appliance placement | Countertop |
| Product type | Grill microwave |
| Timer duration | 60 min |
| Timer | Yes |
| Timer type | Digital |
| Buzzer | Yes |
| Interior capacity | 23 L |
| Control type | Buttons, Rotary |
| Microwave power | 800 W |
| Grill power | 1000 W |
| Built-in display | Yes |
| Removable grill rack | Yes |
| Number of power levels | 5 |
| Interior light | Yes |
| Integrated clock | Yes |
| Door open type | Pull-down |
| Delayed start timer | Yes |
| Product colour | Mirror, Stainless steel |
| Clock type | Electronic |
| Number of glass door panels | 2 |
| Door material | Glass |
| Cooking functions & programs | |
| Defrost programs quantity | 3 |
| Grill | Yes |
| Reheat function | Yes |
| Number of auto cooking programs | 8 |
| Power | |
| Connected load | 1280 W |
| AC input voltage | 230 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Width | 495 mm |
| Depth | 400 mm |
| Height | 295 mm |