Peerless SF680P TV mount 2.49 m (98") Black
- Brand: Peerless
- Category:
- SKU: SF680P
- EAN: 0735029242246 7350292422466 06 ...2422466 0617407357813 5054484694892 5054533694897 5054629032510 0844804486390 0041114493975 0858399252162 4054318776597 0151903518403 0682690397082 0182682267619 0115970793217 0163120677283 0100177565118more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
SF680P Flat Wall Mount 60-98 INCH 158kg |
10007575 | |||
|
SF680P |
PEERSF680P | |||
|
UNI FLAT WALL MOUNT 60-98INCH |
SF680P | |||
|
Peerless SmartMount Universal Flat Wall Mount SF680P - Mounting kit (wall plate, bracket adapter) - for flat panel - steel, fused epoxy - black - screen size: 60"-95" - mounting interface: 1100 x 650 mm |
SF680P | |||
|
SF680P |
PEERSF680P | |||
|
UNI FLAT WALL MOUNT 60-98INCH View on Webshop |
SF680P |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £171.25 | ||
| Amazon | New | £175.14 | ||
| Amazon | New | £215.17 | ||
| Amazon | New | £173.01 | ||
| Amazon | New | £182.59 | ||
| Amazon | New | £209.76 | ||
| Amazon | New | £191.30 | ||
| Amazon | New | £214.63 | ||
| Amazon | New | £173.08 | ||
| Amazon | New | £184.08 | ||
| Currys Business | Peerless SmartMount Universal Flat Wall Mount SF680P mounting kit - for flat panel - black | New | 50 hours ago | £187.18 |
Description
Specifications
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Minimum screen size | 172.7 cm (68") |
| Maximum screen size | 2.49 m (98") |
| Maximum weight capacity | 158 kg |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Mounting type | Wall |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Design | |
| Certification | UL/TUV, RoHS |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
| Certification | UL/TUV, RoHS |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 1162 mm |
| Height | 698 mm |
| Weight | 7.8 kg |
| Depth (max) | 4.4 cm |
| Packaging data | |
| Package width | 1185 mm |
| Package depth | 390 mm |
| Package height | 58 mm |
| Package weight | 9.21 kg |
| Manual | Yes |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Other features | |
| Mounting type | Wall |