PRIMERA Bravo 4202 disc publisher 50 discs USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Black
- Brand: PRIMERA
- Category:
- SKU: 063555
- EAN: 0665188635552
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £2.41 |
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Number of CD/DVD drives | 2 |
| Media types supported | CD, DVD |
| Interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Product colour | Black |
| Capacity | 50 discs |
| Print quality | |
| Print resolution (quality mode) | 4800 x 4800 DPI |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 11.8 kg |
| Dimensions (WxDxH) | 452.12 x 444.5 x 279.4 mm |
| Power | |
| AC input voltage | 100-240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power consumption (typical) | 60 W |