PDP Afterglow Deluxe+ Audio Wired Controller
- Brand: PDP
- Category:
- SKU: 500-132-EU
- EAN: 0708056066055
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £38.77 | ||
| Amazon | New | £29.99 | ||
| Amazon | New | £22.99 | ||
| Amazon | New | £26.50 | ||
| Amazon | New | £28.13 | ||
| Amazon | New | £22.50 | ||
| Amazon | New | £23.99 | ||
| Amazon | New | £35.98 | ||
| Amazon | New | £41.69 | ||
| Amazon | New | £22.99 | ||
| Amazon | New | £24.99 | ||
| Amazon | New | £27.99 | ||
| Amazon | New | £30.60 | ||
| Amazon | New | £34.93 | ||
| Amazon | New | £27.99 | ||
| Amazon | New | £29.99 | ||
| Amazon | New | £31.72 | ||
| Amazon | New | £35.77 |
Description
Specifications
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Transparent |
| Input device | |
| LED backlight | Yes |
| Backlight colour | Multicolour |
| Programmable buttons | Yes |
| Gaming platforms supported | Nintendo Switch, Nintendo Switch OLED |
| Gaming control function buttons | D-pad, Home button |
| Gaming control technology | Analogue / Digital |
| Shoulder buttons | Yes |
| Device type | Gamepad |
| Ports & interfaces | |
| Headphone out | Yes |
| Device interface | USB |
| Cable length | 3.048 m |
| Connectivity technology | Wired |
| Ergonomics | |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| Detachable cable | Yes |
| Product colour | Transparent |
| Cable length | 3.048 m |
| Power | |
| Power source | Cable |
| Technical details | |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| Detachable cable | Yes |
| Width | 146 mm |
| Height | 50 mm |
| Depth | 114 mm |
| Product colour | Transparent |
| Harmonized System (HS) code | 95049080 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 146 mm |
| Height | 50 mm |
| Depth | 114 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 95049080 |