OtterBox Defender Series for Apple iPod Touch 5th/6th gen, Coal Blue/Black - No retail packaging
- Brand: OtterBox
- Category:
- SKU: 77-55633
- EAN: 0660543415978
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
OTTERBOX DEFENDER APPLEE IPOD View on Xvantage |
CA01794 | |||
| Ingram Micro CS |
OTTERBOX DEFENDER APPLEE IPOD |
CA01794 | |||
|
Defender Series Pro Pack - protective case for player |
STD10094324 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £20.36 |
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPod Touch (7th gen), iPod Touch (6th gen), iPod Touch (5th gen) |
| Maximum screen size | 10.2 cm (4") |
| Protection features | Scratch resistant |
| Desktop stand | No |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPod Touch (7th gen), iPod Touch (6th gen), iPod Touch (5th gen) |
| Maximum screen size | 10.2 cm (4") |
| Protection features | Scratch resistant |
| Desktop stand | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 109.2 mm |
| Depth | 25.4 mm |
| Height | 188 mm |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |