OKI 42918108 Drum kit black, 30K pages for OKI C 9600/9655/9850
- Brand: OKI
- Category:
- SKU: 42918108
- EAN: 5031713026570 1220319909477 50 ...9909477 5056066757957 5052461560413 4260339736964 4260147159887 5055344674184 5031713026617 5054484055075 5054533055070 4054446080405 5053973897608 5060304906403 4250884114317 4053617043935 4250354652455 5051395615497 4049982033640 5051395398383 0050317130266more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Drum Uni lck |
42918108 | |||
|
Black Drum Unit 30K pages - 42918108 |
OK42918108 | |||
|
- sort - original - tromlekit |
313749 | |||
|
- black - original - drum kit |
STD10089808 | |||
|
EP-CART-BLACK-C96/800C9600/9650/9655/9850 |
OKI20212 | |||
|
C9600/C9650 / C9800 BLACK EP CART View on Webshop |
42918108 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £369.23 | ||
| Amazon | New | £368.29 |
Related Products
Description
New image drum designed to compliment new spherical toner cartridge for superior print quality results.
Separate image drum for lower running costs . Image drum and toner cartridge for each colour . Configuration assists high-speed, single pass printing . Designed specifically for use with Oki's colour printers .
Compatible Printers: OKI C 9600 DN, OKI C 9650 eXpress, OKI C 9600 XF PRO, OKI C 9650 HN, OKI C 9650 Series, OKI C 9655 N, OKI C 9650 HDN, OKI C 9650 HDTN, OKI C 9850 HN, OKI C 9850 MFP, OKI C 9600, OKI C 9655 Series, OKI C 9800 GA, OKI C 9600 XF, OKI C 9800 HN, OKI C 9655 DN, OKI C 9800 MFP, OKI C 9655 HDN, OKI C 9800 HDN, OKI C 9800 HDTN, OKI C 9650 N, OKI C 9650 DN, OKI C 9655 HDTN, OKI C 9600 XF Pro Lite, OKI C 9600 HDTN, OKI C 9600 HDN, OKI C 9800, OKI C 9600 N, OKI C 9850 HDTN
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Multipack | No |
| Page yield | 30000 pages |
| Print technology | LED printing |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Compatibility | OKI C9850 MFP, C9800 MFP, C9600, C9800, C9650, C9800GA |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Page yield | 30000 pages |
| Print technology | LED printing |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package width | 528 mm |
| Package depth | 162 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package weight | 2.3 kg |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 528 mm |
| Package depth | 162 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package weight | 2.3 kg |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |