Nobo Premium Plus Steel Magnetic Whiteboard 600x450mm
- Brand: Nobo
- Category:
- SKU: 1915154
- EAN: 5028252608268
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £32.43 | ||
| Amazon | New | £49.07 | ||
| Amazon | New | £71.59 | ||
| Amazon | New | £69.52 | ||
| Amazon | New | £39.99 | ||
| Amazon | New | £71.95 | ||
| Amazon | New | £36.65 | ||
| Amazon | New | £38.98 | ||
| Amazon | New | £57.32 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Frame | Yes |
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Steel |
| Frame material | Aluminium |
| Installation type | Fixed |
| Working area | 568 x 411 mm |
| Product colour | Aluminium, White |
| Number of boards | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.98 kg |
| Depth | 17 mm |
| Width | 600 mm |
| Height | 443 mm |
| Technical details | |
| Frame | Yes |
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Steel |
| Frame material | Aluminium |
| Installation type | Fixed |
| Working area | 568 x 411 mm |
| Product colour | Aluminium, White |
| Colour | |
| Product colour | Aluminium, White |
| Packaging content | |
| Pen tray included | Yes |
| Number of markers included | 1 |
| Marker included | Yes |