Nobo Premium Plus Outdoor Magnetic Lockable Notice Board 9xA4
- Brand: Nobo
- Category:
- SKU: 1902580
- EAN: 5028252064064 5052454701953
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £240.37 | ||
| Amazon | New | £309.18 | ||
| Amazon | New | £240.34 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Format | Standard |
| Product colour | Silver, White |
| Key lock | Yes |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Door type | Swing |
| Door material | Glass |
| Proper use | Indoor |
| Surface material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 752 mm |
| Height | 1000 mm |
| Depth | 45 mm |
| Weight | 14.4 kg |
| Package width | 792 mm |
| Package height | 1040 mm |
| Package depth | 85 mm |
| Package weight | 16.7 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 792 mm |
| Package height | 1040 mm |
| Package depth | 85 mm |
| Package weight | 16.7 kg |
| Technical details | |
| Format | Standard |
| Product colour | Silver, White |
| Key lock | Yes |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Door type | Swing |
| Door material | Glass |
| Country of origin | Portugal |
| Proper use | Indoor |
| Surface material | Steel |
| Other features | |
| Country of origin | Portugal |