Nobo Premium Plus Enamel Magnetic Whiteboard 900x600mm
- Brand: Nobo
- Category:
- SKU: 1915144
- EAN: 5028252608169
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £112.72 | ||
| Amazon | New | £74.99 | ||
| Amazon | New | £123.95 | ||
| Amazon | New | £68.80 | ||
| Amazon | New | £68.80 | ||
| Amazon | New | £102.08 | ||
| Amazon | New | £101.25 | ||
| Amazon | New | £109.04 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Frame | Yes |
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Enamel |
| Frame material | Aluminium |
| Installation type | Fixed |
| Working area | 871 x 562 mm |
| Product colour | Aluminium, White |
| Number of boards | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.89 kg |
| Depth | 17 mm |
| Width | 903 mm |
| Height | 594 mm |
| Technical details | |
| Frame | Yes |
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Enamel |
| Frame material | Aluminium |
| Installation type | Fixed |
| Working area | 871 x 562 mm |
| Product colour | Aluminium, White |
| Colour | |
| Product colour | Aluminium, White |
| Packaging content | |
| Pen tray included | Yes |
| Number of markers included | 1 |
| Marker included | Yes |