Neomounts NS-CC050SILVER Cable cover - for 1-3 cables - universal
- Brand: Neomounts
- Category:
- SKU: NS-CC050SILVER
- EAN: 8717371444051
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
NS-CC050SILVER Cable cover - for 1-3 cables - universal - silver |
NS-CC050SILVER | |||
|
CABLE COVER View on Xvantage |
Q610535 | |||
| Ingram Micro CS |
CABLE COVER |
Q610535 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £19.35 |
Related Products
Description
This silver cover offers 50 cm length, 4.6 cm wide and only 1.8 cm deep. Installation of this cable cover is: simply screw the 3 wall plates on the wall, organize the cables and attach the cover plate.
Need more length? Combine multiple covers to stretch the length. When necessary, the product can be shortened.
All installation material is included with the product.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| Material | Plastic |
| Country of origin | Italy |
| Adjustable depth | Yes |
| Purpose | Wall |
| Weight & dimensions | |
| Width | 460 mm |
| Depth | 18 mm |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 3926909790 |
| Packaging data | |
| Package width | 495 mm |
| Package weight | 200 g |
| Package height | 30 mm |
| Package depth | 65 mm |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 200 g |
| Products per master (outer) case | 8 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 3926909790 |