Neomounts FPMA-D960GROMMET Desk mount grommet plate 10-30"
- Brand: Neomounts
- Category:
- SKU: FPMA-D960GROMMET
- EAN: 8717371444037
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Gromme Converer For |
FPMA-D960GROMMET | |||
|
GROMMET PLATE FPMA-D960/D960D View on Xvantage |
CB16169 | |||
|
FPMA-D960GROMMET - Mounting component (pole, grommet plate) - for LCD display - black - screen size: 10"-30" - desktop View on InTouch |
2512856 | |||
|
FPMA-D960GROMMET Desk mount grommet plate 10-30 - max 12 kg - suitable for FPMA-D960 - black |
FPMA-D960GROMMET | |||
| Ingram Micro CS |
GROMMET PLATE FPMA-D960/D960D |
CB16169 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £60.11 | ||
| Amazon | New | £62.76 | ||
| Amazon | New | £62.00 | ||
| Amazon | New | £101.00 | ||
| Amazon | New | £62.75 | ||
| Amazon | New | £56.78 |
Related Products
Description
An innovative cable management conceals and routes cables through the cable holes of the grommet. Hide your cables to keep the workplace nice and tidy.
This model is suitable for the following Neomounts desk mounts:
FPMA-D960, FPMA-D960D & FPMA-D960NOTEBOOK.
Specifications
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Desk |
| Height adjustment range | 0 - 400 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum screen size | 76.2 cm (30") |
| Minimum screen size | 25.4 cm (10") |
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum weight capacity | 12 kg |
| Panel mounting interface | 100 x 100,75 x 75 mm |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Mounting type | Desk |
| Height adjustment range | 0 - 400 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum screen size | 76.2 cm (30") |
| Minimum screen size | 25.4 cm (10") |
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum weight capacity | 12 kg |
| Panel mounting interface | 100 x 100,75 x 75 mm |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Technical details | |
| Mounting type | Desk |
| Height adjustment range | 0 - 400 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Product colour | Black |
| Package weight | 1 kg |
| Package depth | 140 mm |
| Package width | 620 mm |
| Package height | 130 mm |
| Maximum weight capacity | 12 kg |
| Panel mounting interface | 100 x 100,75 x 75 mm |
| Master (outer) case net weight | 1 kg |
| Country of origin | Netherlands |
| Weight & dimensions | |
| Height | 400 mm |
| Package weight | 1 kg |
| Package depth | 140 mm |
| Package width | 620 mm |
| Package height | 130 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 1 kg |
| Package depth | 140 mm |
| Package width | 620 mm |
| Package height | 130 mm |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 620 mm |
| Master (outer) case length | 140 mm |
| Master (outer) case height | 130 mm |
| Master (outer) case gross weight | 1 kg |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Master (outer) case net weight | 1 kg |
| Products per pallet (EU) | 42 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 7326909890 |