Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
FPM-D935POLE, Exension Pole |
FPMA-D935POLE | |||
|
70CM EXT POLE FPMA-D935/935D View on Xvantage |
CB16161 | |||
|
IT Neomounts Clamp and pole (70 cm) FPMA-D935 & FPMA-D935D FPMA-D935POLE |
AVNEO8700 | |||
|
FPMA-D935POLE - Mounting component (extension pole) - for LCD display - silver - clamp mountable View on InTouch |
2876043 | |||
|
FPMA-D935POLE Extension pole monitor arm - h 70 cm - suitable for FPMA-D935/D935D - silver |
FPMA-D935POLE | |||
| Ingram Micro CS |
70CM EXT POLE FPMA-D935/935D |
CB16161 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £47.72 | ||
| Amazon | New | £96.92 | ||
| Amazon | New | £109.12 | ||
| Amazon | New | £94.88 | ||
| Amazon | New | £154.00 | ||
| Amazon | New | £95.43 |
Related Products
Description
The diameter of this pole is 3,5 cm. This mount must be purchased separately from the desk mount.
This model is suitable for the following Neomounts desk mounts:
FPMA-D935 and FPMA-D935D
All installation material is included with the product.
Specifications
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Desk |
| Height adjustment range | 0 - 700 mm |
| Compatibility | FPMA-D935, FPMA-D935D |
| Product colour | Silver |
| Features | |
| Mounting type | Desk |
| Height adjustment range | 0 - 700 mm |
| Compatibility | FPMA-D935, FPMA-D935D |
| Product colour | Silver |
| Housing material | Aluminium |
| Technical details | |
| Mounting type | Desk |
| Height adjustment range | 0 - 700 mm |
| Compatibility | FPMA-D935, FPMA-D935D |
| Product colour | Silver |
| Package net weight | 2.2 kg |
| Package weight | 2.2 kg |
| Package depth | 106 mm |
| Package width | 848 mm |
| Package height | 106 mm |
| Master (outer) case net weight | 7.8 kg |
| Country of origin | Taiwan |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 2.22 kg |
| Height | 700 mm |
| Diameter | 3.5 cm |
| Package weight | 2.2 kg |
| Package depth | 106 mm |
| Package width | 848 mm |
| Package height | 106 mm |
| Colour | |
| Product colour | Silver |
| Packaging data | |
| Package weight | 2.2 kg |
| Package depth | 106 mm |
| Package width | 848 mm |
| Package height | 106 mm |
| Package net weight | 2.2 kg |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 880 mm |
| Master (outer) case length | 370 mm |
| Master (outer) case height | 160 mm |
| Master (outer) case gross weight | 8.5 kg |
| Products per master (outer) case | 3 pc(s) |
| Master (outer) case net weight | 7.8 kg |
| Products per pallet (EU) | 42 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 7616991099 |