Neomounts FPMA-CP200BLACK Extension pole TV ceiling mount - h 200 cm
- Brand: Neomounts
- Category:
- SKU: FPMA-CP200BLACK
- EAN: 8717371444266 5054629880142 83 ...9880142 8302500044259 7330381893230 4054842463956more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
FPM-CP200LCK, 200cm |
FPMA-CP200BLACK | |||
|
200CM EXT POLE FPMA-C200/400 View on Xvantage |
CB16190 | |||
|
FPMA-CP200 - Mounting component (extension pole) - for LCD display - black - for Neomounts FPMA-C100, FPMA-C200 View on InTouch |
2935412 | |||
|
FPMA-CP200BLACK Extension pole TV ceiling mount - h 200 cm - max 50 kg - suitable for FPMA-C200/C400BLACK; PLASMA-C100BLACK - black |
FPMA-CP200BLACK | |||
| Ingram Micro CS |
200CM EXT POLE FPMA-C200/400 |
CB16190 |
Related Products
Description
This pole replaces the original pole which comes with the mount. The diameter is 5 cm. The extension tube is equipped with cable management. Hide your cables in the column to keep it nice and tidy.
Different models and lengths poles available to suit following flat screen mounts: FPMA-C200BLACK, FPMA-C200D, FPMA-C400BLACK, PLASMA-C100BLACK & PLASMA-C100D. Model PLASMA-C100BLACK and PLASMA-C100 need two poles!
All installation material is included with the product.
Specifications
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Ceiling |
| Height adjustment range | 0 - 2000 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Compatibility | FPMA-C200BLACK/C400BLACK/PLASMA-C100BLACK |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Mounting type | Ceiling |
| Height adjustment range | 0 - 2000 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Compatibility | FPMA-C200BLACK/C400BLACK/PLASMA-C100BLACK |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Mounting type | Ceiling |
| Height adjustment range | 0 - 2000 mm |
| Compatibility | FPMA-C200BLACK/C400BLACK/PLASMA-C100BLACK |
| Product colour | Black |
| Package net weight | 4.8 kg |
| Package weight | 4.8 kg |
| Package depth | 70 mm |
| Package width | 2045 mm |
| Package height | 95 mm |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Master (outer) case net weight | 4.8 kg |
| Country of origin | Taiwan |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 4.77 kg |
| Height | 2000 mm |
| Package weight | 4.8 kg |
| Package depth | 70 mm |
| Package width | 2045 mm |
| Package height | 95 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 4.8 kg |
| Package depth | 70 mm |
| Package width | 2045 mm |
| Package height | 95 mm |
| Package net weight | 4.8 kg |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 2045 mm |
| Master (outer) case length | 70 mm |
| Master (outer) case height | 95 mm |
| Master (outer) case gross weight | 5.6 kg |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Master (outer) case net weight | 4.8 kg |
| Products per pallet (EU) | 30 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 7326909890 |