Lenovo ThinkPad 16" Click-Go 40.6 cm (16") Backpack Black, Dark Grey
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 4X41V20931
- EAN: 4573681726874 0195892141679
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
TP 16IN CLICK-GO BACKPACK View on Webshop |
4X41V20931 | |||
|
TP 16IN CLICK-GO BACKPACK |
4X41V20931 | |||
|
ThinkPad Click-Go - Aura Edition - notebook carrying backpack - 16" - black, dark grey |
W129364924 | |||
|
hinkpd 16" Click-Go 40.6 Cm |
4X41V20931 |
Related Products
Description
Specifications
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 40.6 cm (16") |
| Volume | 18 L |
| Package width | 300 mm |
| Package height | 440 mm |
| Package depth | 17 mm |
| Width | 300 mm |
| Weight | 1.02 kg |
| Package weight | 1.05 kg |
| Notebook compartment dimensions (W x D x H) | 339.5 x 228.5 x 17.9 mm |
| Height | 440 mm |
| Depth | 17 mm |
| Features | |
| Product main colour | Black, Dark Grey |
| Case type | Backpack |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Integrated compartment(s) | Yes |
| Tablet compartment | Yes |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Maximum screen size | 40.6 cm (16") |
| Brand compatibility | Any brand |
| Interior pockets | Pen pocket |
| Exterior pockets | Side pocket, Back pocket |
| Closure type | Zipper, Magnetic closure |
| Design | |
| Case type | Backpack |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Integrated compartment(s) | Yes |
| Tablet compartment | Yes |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Maximum screen size | 40.6 cm (16") |
| Brand compatibility | Any brand |
| Interior pockets | Pen pocket |
| Technical details | |
| Material | Polyester |
| Shoulder strap | Yes |
| Case type | Backpack |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Packaging data | |
| Package width | 300 mm |
| Package height | 440 mm |
| Package depth | 17 mm |
| Package weight | 1.05 kg |