Lenovo Legion Glasses Gen 2 smartglasses
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: GY21R10234
- EAN: 0195892109914 1958921099148
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Display diagonal | 1.52 cm (0.6") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display brightness | 800 cd/m² |
| Field of view (FOV) angle | 38.5° |
| Gyroscope | Yes |
| Control type | Buttons |
| Proximity sensor | Yes |
| Virtual display diagonal | 3.2 m (126") |
| Camera | |
| Built-in camera | No |
| Design | |
| Frame colour | Black |
| Housing colour | Black |
| Power | |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 50% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 169.2 mm |
| Weight | 65 g |
| Package width | 197 mm |
| Package weight | 388 g |
| Package height | 75 mm |
| Package depth | 130 mm |
| Height | 52.3 mm |
| Depth | 162.6 mm |
| Technical details | |
| Certification | CE, FCC, CB, TUV |
| Ports & interfaces | |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Packaging content | |
| Cleaning cloth | Yes |