Lenovo GXD1B65027 headphones/headset Wireless In-ear Calls/Music/Sport/Everyday Bluetooth Grey
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: GXD1B65027
- EAN: 0195348575034
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | 1439 hours ago | £12.25 | |
| Amazon | New | £58.60 | ||
| Amazon | New | £47.99 |
Related Products
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Product type | Headphones |
| Microphone type | In-line |
| Recommended usage | Calls/Music/Sport/Everyday |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | Grey |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | 0.2 - 95 °C |
| Certification | TUV/CB, CE/RED, CEC, DOE, Nrcan IC, FCC, JRF, KCC |
| Cable length | 1 m |
| Cable colour | Grey |
| Control type | Buttons |
| Operating keys | Mute, Volume +, Volume - |
| Colour name | Cloud Grey |
| Technical details | |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | Grey |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Design | |
| Product type | Headphones |
| Microphone type | In-line |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | Grey |
| Certification | TUV/CB, CE/RED, CEC, DOE, Nrcan IC, FCC, JRF, KCC |
| Control type | Buttons |
| Colour name | Cloud Grey |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wireless |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless range | 10 m |
| Cable length | 1 m |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Cable colour | Grey |
| Headphones | |
| Ear coupling | Intraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Headphone sensitivity | 110 dB |
| Magnet type | Neodymium |
| Driver unit | 1.3 cm |
| Total Harmonic Distortion (THD) | 3% |
| Microphone | |
| Microphone type | In-line |
| Control unit | |
| Control type | Buttons |
| Battery | |
| Battery recharge time | 1.5 h |
| Battery capacity | 100 mAh |
| Continuous audio playback time | 10 h |
| Standby time | 100 h |
| Input voltage (earpieces) | 5 V |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | 0.2 - 95 °C |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 25 g |
| Packaging data | |
| Package width | 235 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 40 mm |
| Package depth | 134 mm |
| Package weight | 156 g |
| Packaging content | Lenovo 500 Bluetooth In-ear Headphones Buggy Bag Shark Fins EarGels USB Charging cable Setup Poster Warranty Poster |
| Packaging content | |
| Packaging content | Lenovo 500 Bluetooth In-ear Headphones Buggy Bag Shark Fins EarGels USB Charging cable Setup Poster Warranty Poster |
| AC adapter included | No |
| Certificates | |
| Certification | TUV/CB, CE/RED, CEC, DOE, Nrcan IC, FCC, JRF, KCC |
| Power | |
| USB Type-C charging port | No |
| Other features | |
| Package type | Box |
| Continuous audio playback time | 10 h |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Packaging content | Lenovo 500 Bluetooth In-ear Headphones Buggy Bag Shark Fins EarGels USB Charging cable Setup Poster Warranty Poster |
| Colour name | Cloud Grey |