| Mouse |
|---|
| Number of movement resolution modes | 3 |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Buttons durability (million clicks) | 3000000 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Office |
| Scrolling directions | Vertical |
| Scroll type | Wheel |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Certification | CB, cTUVus, TUV Mark, CE, FCC/IC, BSMI, VCCI, KCC |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 4 |
| Device interface | USB Type-C |
| Input device |
|---|
| Number of movement resolution modes | 3 |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Laser colour | Red |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Office |
| Scrolling directions | Vertical |
| Scroll type | Wheel |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Certification | CB, cTUVus, TUV Mark, CE, FCC/IC, BSMI, VCCI, KCC |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 4 |
| Device interface | USB Type-C |
| Ports & interfaces |
|---|
| Cable length | 1.8 m |
| Design |
|---|
| Laser colour | Red |
| Product colour | Grey |
| Form factor | Ambidextrous |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Certification | CB, cTUVus, TUV Mark, CE, FCC/IC, BSMI, VCCI, KCC |
| Technical details |
|---|
| Weight | 67 g |
| Product colour | Grey |
| Form factor | Ambidextrous |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Scrolling directions | Vertical |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Ergonomics |
|---|
| Buttons durability (million clicks) | 3000000 |
| Cable length | 1.8 m |
| Software |
|---|
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| System requirements |
|---|
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Certificates |
|---|
| Certification | CB, cTUVus, TUV Mark, CE, FCC/IC, BSMI, VCCI, KCC |
| Operational conditions |
|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 95% |
| Weight & dimensions |
|---|
| Weight | 67 g |
| Width | 100 mm |
| Depth | 58 mm |
| Height | 35 mm |
| Packaging data |
|---|
| Package weight | 116 g |
| Package type | Box |
| Package width | 141 mm |
| Package depth | 86 mm |
| Package height | 43 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data |
|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features |
|---|
| Weight | 67 g |