Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
KENSINGTON MAGPRO MAGNETIC View on Xvantage |
CO27720 | |||
|
PF MAGPRO FOR 14 BY KENSINGTON View on Webshop |
4Z11S57202 | |||
|
Mgpro Mgneic Privcy |
4Z11S57202 | |||
|
KENSINGTON MAGPRO MAGNETIC Scre |
576458 | |||
| Ingram Micro CS |
KENSINGTON MAGPRO MAGNETIC |
CO27720 | |||
|
PF MAGPRO FOR 14 BY KENSINGTON |
STD10229372 |
Related Products
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Frameless display privacy filter |
| Display types supported | LCD |
| Display filter features | Privacy |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Suitable for | Laptop |
| Design | |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Suitable for | Laptop |
| Features | |
| Display types supported | LCD |
| Display filter features | Privacy |
| Protection features | Scratch resistant |
| Limits viewing angle | 30° |
| Blue light filter | Yes |
| Ergonomics | |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |