Lenovo 4XC1U10820 network card Internal WWAN 4670 Mbit/s
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 4XC1U10820
- EAN: 0195892135319
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
TP RLG WLESS RW350 S6 5G WWAN P16 G3 View on Webshop |
4XC1U10820 | |||
|
Nework Crd Inernl Wwn |
4XC1U10820 |
Related Products
Description
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Internal | Yes |
| PCI version | 3.0 |
| Interface | WWAN |
| Host interface | M.2 |
| Connectivity technology | Wireless |
| Bandwidth | |
| Maximum data transfer rate | 4670 Mbit/s |
| Technical details | |
| Compatible products | ThinkPad P16 Gen 3 |
| Network | |
| Maximum data transfer rate | 4670 Mbit/s |
| Mobile network generation | 4G |
| Design | |
| Compatible products | ThinkPad P16 Gen 3 |
| Certification | GCF, PTCRB, CCC, CTA, SRRC, CE, IC, FCC, CBRS, JATE, TELEC, RCM |
| Internal | Yes |
| Component for | Laptop |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 11 Pro |
| Power | |
| Output voltage | 3.3 V |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 11 Pro |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 52 mm |
| Depth | 30 mm |
| Height | 2.3 mm |
| Weight | 65 g |
| Package width | 157 mm |
| Package depth | 58 mm |
| Package height | 17 mm |
| Package weight | 76 g |
| Packaging data | |
| Package width | 157 mm |
| Package depth | 58 mm |
| Package height | 17 mm |
| Package weight | 76 g |
| Performance | |
| Compatible products | ThinkPad P16 Gen 3 |
| Windows operating systems supported | Windows 11 Pro |
| Certificates | |
| Certification | GCF, PTCRB, CCC, CTA, SRRC, CE, IC, FCC, CBRS, JATE, TELEC, RCM |