Lenovo 4XC1R04815 network card Internal WWAN
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 4XC1R04815
- EAN: 0195892109594
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
TP QUEC EM160RGL 4G CAT16 M.2 WWAN View on Webshop |
4XC1R04815 | |||
|
Lpop Spre Pr Wwn Crd |
4XC1R04815 | |||
|
Quectel EM160R-GL - trådløs mobilmodem |
539806 |
Related Products
Description
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Internal | Yes |
| USB version | 2.0/3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB ports quantity | 1 |
| Interface | WWAN |
| Host interface | M.2 |
| Connectivity technology | Wireless |
| Technical details | |
| Compatible products | ThinkPad |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Type | WWAN Card |
| Network | |
| Mobile network generation | 4G |
| Design | |
| Compatible products | ThinkPad |
| Internal | Yes |
| Component for | Laptop |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -25 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 90 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 42 mm |
| Depth | 30 mm |
| Height | 2.3 mm |
| Weight | 6.8 g |
| Package width | 53 mm |
| Package depth | 144 mm |
| Package height | 177 mm |
| Package weight | 30 g |
| Packaging data | |
| Package width | 53 mm |
| Package depth | 144 mm |
| Package height | 177 mm |
| Package weight | 30 g |
| Performance | |
| Compatible products | ThinkPad |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Other features | |
| Type | WWAN Card |