Lenovo 4XB1D04757 internal solid state drive 1 TB M.2 PCI Express 4.0 NVMe
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 4XB1D04757
- EAN: 0195890186405 1958901864056
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
^HDD_BO THINKPAD 1TB PERF M.2 2280 View on Webshop |
4XB1D04757 | |||
|
ThinkPad - SSD - encrypted - 1 TB - internal - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - TCG Opal Encryption 2.0 - for ThinkCentre M70s Gen 3; M80q Gen 3; M90q Gen 2; ThinkCentre neo 70; ThinkStation P35X |
W126475755 | |||
|
HINKPD 1 PERFORMNCE PCIE |
4XB1D04757 | |||
|
ThinkPad - solid state drive - 1 TB - PCI Express 4.0 x4 (NVMe) |
STD10092450 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £130.00 | ||
| Amazon | New | £257.98 | ||
| Amazon | New | £260.67 | ||
| Amazon | New | £246.84 | ||
| Amazon | New | £257.99 | ||
| Amazon | New | £269.92 | ||
| Amazon | New | £249.40 | ||
| Amazon | New | £242.96 | ||
| Amazon | New | £259.24 | ||
| Amazon | New | £248.53 | ||
| Amazon | New | £233.83 | ||
| Amazon | New | £283.17 |
Related Products
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 1 TB |
| Performance | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| Component for | Laptop |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 1 TB |
| Data transfer rate | 64 Gbit/s |
| Compatible products | ThinkPad |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 64 Gbit/s |
| Features | |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| Component for | Laptop |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 1 TB |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Data transfer rate | 64 Gbit/s |
| Certification | BSMI, CB, CE, KC, RCM, UL |
| SSD form factor | M.2 |
| Compatible products | ThinkPad |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Certificates | |
| Certification | BSMI, CB, CE, KC, RCM, UL |
| Design | |
| Component for | Laptop |
| Certification | BSMI, CB, CE, KC, RCM, UL |
| SSD form factor | M.2 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 80 mm |
| Weight | 9 g |
| Height | 2.38 mm |
| Depth | 22 mm |
| Package width | 177 mm |
| Package depth | 144 mm |
| Package height | 53 mm |
| Package weight | 100 g |
| Package type | Box |
| Packaging data | |
| Package width | 177 mm |
| Package depth | 144 mm |
| Package height | 53 mm |
| Package weight | 100 g |
| Package type | Box |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 76 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Technical details | |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 76 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| SSD form factor | M.2 |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Other features | |
| Compatible products | ThinkPad |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |