Lenovo 4XA0N06917 optical disc drive DVD-ROM Black
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 4XA0N06917
- EAN: 4058154225882 0191376095612
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £128.71 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Certification | CE,FCC,VCCI,BSMI,KCC |
| Internal | No |
| Performance | |
| Purpose | Desktop |
| Optical drive type | DVD-ROM |
| Interface | USB 2.0 |
| Compatible products | ThinkCentre Tiny IV |
| Writing speed | |
| CD-R transfer rate (max) | 6 MB/s |
| DVD-R transfer rate (max) | 22.16 MB/s |
| Reading speed | |
| DVD-R read speed | 8x |
| Access time | |
| DVD drive average random access time | 145 ms |
| CD-ROM drive average random access time | 125 ms |
| Optical drive | |
| Optical drive type | DVD-ROM |
| Interface | USB 2.0 |
| Internal | No |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 60 °C |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 394 g |
| Package weight | 500 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 500 g |
| Packaging content | |
| Cables included | USB |
| Warranty card | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
| Certification | CE,FCC,VCCI,BSMI,KCC |
| Technical details | |
| Cables included | USB |
| Purpose | Desktop |
| Product colour | Black |
| Compatible products | ThinkCentre Tiny IV |
| Harmonized System (HS) code | 84717030 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Compatible products | ThinkCentre Tiny IV |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717030 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |