Lenovo 4X91U42988 InfiniBand/fibre optic cable 0.4 m QSFP Black
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 4X91U42988
- EAN: 4573681397548 0195892135807
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
ThinkStation PGX QSFP Link Cable View on InTouch |
12211396 | |||
|
Nework Crd Fier 112 Mi/S |
4X91U42988 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP |
| Connector 2 | QSFP |
| Cable length | 0.4 m |
| Data transfer rate | 112 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 80 °C |
| Package type | Box |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 80 °C |
| Weight & dimensions | |
| Cable diameter | 5 mm |
| Weight | 74 g |
| Cable length | 0.4 m |
| Package width | 182 mm |
| Package depth | 147 mm |
| Package height | 53 mm |
| Package weight | 169 g |
| Packaging data | |
| Package width | 182 mm |
| Package depth | 147 mm |
| Package height | 53 mm |
| Package weight | 169 g |
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Connector 1 | QSFP |
| Connector 2 | QSFP |
| Cable length | 0.4 m |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 112 Gbit/s |