Lenovo 4X71T17938 memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR5 288-pin DIMM ECC
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 4X71T17938
- EAN: 4573680698738 0195892127963
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Features | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 95 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 157 mm |
| Package depth | 58 mm |
| Package height | 17 mm |
| Width | 69.6 mm |
| Depth | 1.2 mm |
| Height | 30 mm |
| Weight | 15 g |
| Package type | Box |
| Package weight | 35 g |
| Packaging data | |
| Package width | 157 mm |
| Package depth | 58 mm |
| Package height | 17 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 35 g |