Lenovo 4X71L68779 memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR4 288-pin DIMM
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 4X71L68779
- EAN: 5715063720134 0195892085478
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
LENOVO 16GB DDR4 UDIMM 3200MHZ View on Xvantage |
CG97989 | |||
| Ingram Micro CS |
LENOVO 16GB DDR4 UDIMM 3200MHZ |
CG97989 |
Description
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 157 mm |
| Package depth | 58 mm |
| Package height | 17 mm |
| Width | 69.6 mm |
| Depth | 1.2 mm |
| Height | 30 mm |
| Weight | 15 g |
| Package type | Box |
| Package weight | 35 g |
| Packaging data | |
| Package width | 157 mm |
| Package depth | 58 mm |
| Package height | 17 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 35 g |