Lenovo 4X70Z90845 memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR4 3200 MHz
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 4X70Z90845
- EAN: 0195235139967 4580551174864
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
THINKPAD 16GB DDR4 3200MHZ View on Xvantage |
S60FHA9 | |||
|
^LEN 16GB DDR4 3200MHZ SODIMM View on Webshop |
4X70Z90845 | |||
|
DDR4 -16 G-SO DIMM 260-PIN |
4X70Z90845 | |||
|
- 16GB - DDR4 - 3200MHz - SO DI |
290688 | |||
| Ingram Micro CS |
THINKPAD 16GB DDR4 3200MHZ |
S60FHA9 | |||
|
RAM Module for Notebook - 16 GB (1 x 16 GB) - DDR4-3200/PC4-25600 DDR4 SDRAM - 260-pin |
STD10006433 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £168.51 | ||
| Amazon | New | £159.59 | ||
| Amazon | New | £143.75 | ||
| Amazon | New | £152.82 | ||
| Amazon | New | £156.40 | ||
| Amazon | New | £97.50 | ||
| Amazon | New | £151.17 | ||
| Amazon | New | £148.59 | ||
| Amazon | New | £145.76 |
Related Products
Description
Specifications
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 67.8 mm |
| Depth | 30.1 mm |
| Height | 3.8 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |