Lenovo 4X51R61941 laptop spare part Battery
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 4X51R61941
- EAN: 0195892118671
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Battery |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | ThinkPad P14 Series-P14s ThinkPad P16 Series-P16s ThinkPad T14 Series |
| Product colour | Black |
| Certification | BIS BSMI CCC EMC KC MIC MSDS PSE IEC62133-2 IEC62368 SRICI UN38.3 UL2054 UL62368-1 TCO9 TIS |
| Battery | |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 3400 mAh |
| Battery voltage | 15.44 V |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery capacity | 52.5 Wh |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 270 mm |
| Depth | 6.4 mm |
| Height | 69.7 mm |
| Weight | 226 g |
| Packaging data | |
| Package width | 348 mm |
| Package depth | 121 mm |
| Package height | 36 mm |
| Package weight | 407 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Box |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Certification | BIS BSMI CCC EMC KC MIC MSDS PSE IEC62133-2 IEC62368 SRICI UN38.3 UL2054 UL62368-1 TCO9 TIS |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |