Kensington Mac Pro and Pro Display XDR Locking Kit
- Brand: Kensington
- Category:
- SKU: K63150WW
- EAN: 0085896631507 50085896631502
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Apple Mac Pro & Pro Display Lock Kit |
K63150WW | |||
|
KENSINGTON APPLE MAC PRO PRO View on Xvantage |
CA69668 | |||
|
K63150WW Mac Pro and Pro Display XDR Locking Kit |
35519J | |||
|
K63150WW Mac Pro and Pro Display XDR Locking Kit |
35519J | |||
|
Locking Kit - Security cable lock - silver - 2.44 m - TAA Compliant - for Apple Pro Display XDR View on InTouch |
6259918 | |||
|
APPLE MAC PRO & PRO DISPLAY LOCK KIT View on Webshop |
K63150WW | |||
|
pple Mc Pro & Pro Disply |
K63150WW | |||
| Ingram Micro CS |
KENSINGTON APPLE MAC PRO PRO |
CA69668 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £268.26 |
Related Products
Reasons To Buy

Elegant Locking Solution
Perfectly complements Mac Pro and Pro Display XDR.
Easily Attaches
No tools or modifications necessary.


Flexible Use
Lock modules can be used together or individually.
Carbon Steel Cable
2.4m cable with plastic sheath delivers cut and theft resistance.


Verified and Tested
Each Kensington lock is precision engineered to meet or exceed rigorous industry standards for strength, physical endurance and mechanical resilience.
Register & Retrieve™
Kensington’s online registration program that allows for quick, secure and free key replacement.


Five-Year Warranty
Rest assured knowing you’re covered by Kensington.
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Package width | 175 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Cable type | Standard |
| Lock type | Key |
| Lock management | Standard Keyed |
| Features | |
| Cable type | Standard |
| Lock type | Key |
| Security slot anchor type | Standard |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Packaging data | |
| Package width | 175 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package weight | 410 g |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 175 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package weight | 410 g |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 4 pc(s) |
| Master (outer) case width | 175 mm |
| Master (outer) case length | 195 mm |
| Master (outer) case height | 240 mm |
| Master (outer) case gross weight | 1.64 kg |
| Master (outer) case net weight | 1.39 kg |