Jupiter 34 Signage Display 86.4 cm (34") LCD 400 cd/m² HD Silver
- Brand: Jupiter
- Category:
- SKU: PANA34
- EAN:
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
| Ascentae |
Pana 34 - 34" widescreen LCD touchscreen all-in-one desktop monitor; 21:9 aspect ratio, 3440 x 1440 native resolution; 4000:1 contrast ratio; 350 nit brightness; 178 degree viewing angle; 10 point simultaneous touch points; 2 x 12W speaker; 9 channel digi |
Pana34 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £9.90 | ||
| Amazon | New | £8.95 |
Description
All encompassing sound
Our 8-beamforming microphone array has multi-level noise cancelling capabilities to ensure a clean voice. And our 24-watt custom designed speaker system delivers true sound with a classic tweeter through base-reflex architecture.
Built for the modern office
We designed a flexible camera module that not only delivers the best of 4K/60Hz with swing and tilt movements, but also adjustable to Pana 34’s native 21:9 form factor, giving user a full screen visual experience.
Our bezel-less HDR display delivers 10-point multi-touch for finger or pen-tip precision. At 165Hz refresh rate with FreeSync and 1ms response time, we’re mastering gaming specs.
Specifications
| Display | |
|---|---|
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| LED backlighting type | Edge-Lit LED |
| Touchscreen | No |
| Display technology | LCD |
| Display diagonal | 86.4 cm (34") |
| Display resolution | 3440 x 1440 pixels |
| Display brightness | 400 cd/m² |
| HD type | HD |
| Response time | 1 ms |
| Contrast ratio (typical) | 4000:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 10000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Pixel pitch | 0.07725 x 0.23175 mm |
| Vertical scan range | 60 - 165 Hz |
| Native aspect ratio | 21:9 |
| Horizontal scan range | 31 - 237 kHz |
| Number of simultaneous touchpoints (Windows) | 10 |
| Multi-touch | Yes |
| Ports & interfaces | |
| USB port | Yes |
| HDMI version | 2.1 |
| Microphone in | Yes |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DVI port | No |
| USB ports quantity | 3 |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Design | |
| Placement supported | Indoor |
| Orientation | Horizontal |
| Product colour | Silver |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Certification | UL (US+Canada), Energy Star, CB, CE (EMC+LVD), FCC, CEC, CA65, UKCA, ERP, WEEE, VESA Display HDR400, FreeSync, Winows 11, RoHS Declaration, REACH Delaration, Windows Hello (camera), CCC, CECP |
| VESA mounting | Yes |
| Performance | |
| Purpose | Commercial |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Power | |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power consumption (typical) | 55 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 23 kWh |
| Computer system | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 11.8 kg |
| Display width | 817.7 mm |
| Display depth | 59.1 mm |
| Display height | 371.8 mm |
| Packaging content | |
| Cables included | USB Type-C |
| Power adapter included | Yes |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Certificates | |
| Certification | UL (US+Canada), Energy Star, CB, CE (EMC+LVD), FCC, CEC, CA65, UKCA, ERP, WEEE, VESA Display HDR400, FreeSync, Winows 11, RoHS Declaration, REACH Delaration, Windows Hello (camera), CCC, CECP |
| Technical details | |
| VESA mounting | Yes |
| LED backlighting type | Edge-Lit LED |
| Gross weight | 16 kg |
| Packaging data | |
| Cables included | USB Type-C |
| Other features | |
| Microphone in | Yes |
| Languages support | German, English, French, SCR |
| Display technology | LCD |
| Built-in camera | Yes |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Gross weight | 16 kg |
| Energy efficiency scale | A to G |