Jabra Pro900 Replacement Headset with NFC
- Brand: Jabra
- Category:
- SKU: 14401-12
- EAN: 5706991017403 0706487015390
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
SINGLE HEADSET FOR PRO 900 MONO View on Xvantage |
Q711978 | |||
|
SINGLE HEDSE FOR PRO 900 SER |
14401-12 | |||
| Ingram Micro CS |
SINGLE HEADSET FOR PRO 900 MONO |
Q711978 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £151.00 |
Related Products
Description
Replacement headset with NFC for Jabra PRO 925 and Jabra PRO 935.
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Product type | Headset |
| Microphone type | Boom |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Country of origin | China |
| Compatible products | Jabra PRO 925 / PRO 935 |
| Headset type | Monaural |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Jabra |
| Technical details | |
| Compatible products | Jabra PRO 925 / PRO 935 |
| Headset type | Monaural |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Design | |
| Product type | Headset |
| Microphone type | Boom |
| Compatible products | Jabra PRO 925 / PRO 935 |
| Headset type | Monaural |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wireless |
| USB connectivity | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Headphones | |
| Ear coupling | Supraaural |
| Microphone | |
| Microphone type | Boom |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 29 g |
| Width | 131 mm |
| Height | 18 mm |
| Depth | 50 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 90 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package depth | 190 mm |
| Package weight | 30 g |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 72 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
| Supplier features | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Brand compatibility | Jabra |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |