Offer details
Trade Prices
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £219.99 | ||
| Amazon | New | £235.12 | ||
| Amazon | New | £235.12 | ||
| Amazon | New | £235.12 | ||
| Amazon | New | £219.99 | ||
| Amazon | Used | £109.80 | ||
| Amazon | Used | £109.80 | ||
| Amazon | Used | £109.80 | ||
| Amazon | New | £219.99 |
Related Products
Description
The HP SAS Hard Drives deliver high reliability for mission critical applications.
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Interface | SAS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 75.7 mm |
| Weight | 450 g |
| Height | 15.6 mm |
| Depth | 118.7 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Interface | SAS |