HPE 72GB, 6G, SAS, 15K rpm, SFF, 2.5-inch internal hard drive 15000 RPM 2.5"
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: 512545-B21
- EAN: 0884420597612 0639767843867 49 ...7843867 4948382621399 0102646141397 5054629213094 0102646318096 0102646227220more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £99.00 |
Related Products
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Full stroke seek time | 4.85 ms |
| Track to track seek time | 0.14 ms |
| Bytes per sector | 512 |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 72 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| Full stroke seek time | 4.85 ms |
| Track to track seek time | 0.14 ms |
| Bytes per sector | 512 |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 72 GB |
| Average seek time | 2.58 ms |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Product colour | Black |
| USB powered | No |
| Internal | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 69.8 mm |
| Height | 15 mm |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Product colour | Black |
| USB powered | No |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Internal | Yes |